Články

muži SHC Maloměřice Brno B – HBC Olomouc 33:26 (16:12)

První jarní zápas na půdě soupeře jsme odehráli na „Majlontu“ s místním béčkem. Vinou zranění a souběhu zápasů dorostenců a Litovle jsme bohužel nejeli v nejsilnějším složení. Přesto jsme ze začátku s domácím týmem drželi krok, ovšem neproměňování tutovek a dvou sedmiček nás stálo lepší poločasový výsledek než mínus čtyři branky.

Muži doma s Brnem naplno bodovali

 HBC Olomouc – SKKP Brno B 34:18 (17:6)

První jarní zápas jsme odehráli v domácím prostředí s „béčkem“ extraligového celku SKKP Brno. Soupeř přijel oproti prvnímu vzájemnému zápasu bez posil z „áčka“, takže se nám hned dýchalo lépe. Začátek zápasu nám vyšel, po dobré obraně jsme šli 2x do rychlého útoku a ujali se vedení. V následujících 5 – 8 minutách jsme možná až moc chtěli rychle rozhodnout a nedařilo se nám v postupném útoku, ztráceli jsme rychle míče po technických chybách. Naštěstí fungovala slušně obrana a gólmani chytali velmi dobře. Postupně jsme se uklidnili a náš náskok začal narůstat. Mohli jsme si dovolit prostřídat všechny hráče z lavičky a vyzkoušet si sehrání dvojic a trojic hráčů, kteří toho zatím spolu moc neodehráli, snad nám to pomůže v příštích zápasech.

muži Sokol II Prostějov – HBC Olomouc 30:29 (16:14)

K důležitému hanáckému derby jsme zajížděli do Prostějova. Soupeř neponechal nic náhodě, přeložil původní termín ze soboty na neděli, díky čemuž jsme nemohli použít dorostence, kteří se už začali v naší sestavě zabydlovat. Škoda. Trápí nás také nedoléčená zranění některých borců a pracovní vytížení, kvůli kterému se nemohli zúčastnit. Ale i v sestavě, v které jsme do Prostějova přijeli, jsme měli získat body.

muži HBC Olomouc – Sokol Telnice 22:23 (9:11)

Tradiční soupeř z Telnice přijel jako vždy s velkou skupinou fanoušků, a protože i domácí fandové přišli v trochu větším počtu než obvykle, tak bylo o bouřlivou kulisu postaráno. A zápas je určitě nenechal vydechnout. Zvraty ve skóre, protesty na obou stranách, červená karta a nervy drásající koncovka – co víc si může nezaujatý fanoušek házené přát. Těm domácím určitě chybí body, které si naši borci sice zasloužili, ale vlastní nezodpovědností v samém závěru o ně přišli.

Muži vyhráli domácí zápas

muzi2019
HBC Olomouc – Sokol Újezd u Brna   34:27 (14:12)

Ve svém letošním šestém zápase, ve kterém jsme přivítali nováčka soutěže Újezd u Brna, jsme se dočkali třetího vítězství. Nerodilo se lehce, ale bylo určitě zasloužené. Úvod utkání byl ve znamení opatrné hry, obrany nebyly v nejlepší kondici, ale obě mužstva předváděla hru plnou nepřesností, pokažených přihrávek a technických ztrát.

Muži vyhráli derby v Kostelci

TJ Sokol Kostelec n.H. – HBC Olomouc  15:18 (9:9)

V neděli dopoledne jsme zajížděli k letošnímu prvnímu hanáckému derby, a to na žhavou půdu Kostelce n.H. Jeli jsme povzbuzeni premiérovým vítězstvím z minulého kola a dá se říci, že elán nám vydržel. Borci od začátku bojovali o každý centimetr palubovky, a i když se nám nedařilo v postupném útoku, vše vynahrazovali bojovností a zarputilostí v obraně. Celý první poločas jsme byli v mírném vedení o 1 až 2 branky, bohužel závěr poločasu nám nevyšel, hlavně kvůli dvojnásobnému vyloučení, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Muži okusili opojnou chuť vítězství

HBC Olomouc 1966 – SK Kuřim 27:25 (9:11)

Ve čtvrtém zápase letošní sezóny jsme se konečně dočkali vítězství. Přijel k nám soupeř z Kuřimi a zápas to nebyl vůbec lehký. Hned od začátku šlo o vyrovnaný duel, kde převažovala
urputnost a bojovnost nad házenkářskou krásou. Dařilo se nám hlavně v obranné fázi, která byla podpořena skvělým Malínkem v brance.

muži Tatran Bohunice – HBC Olomouc 35:26 (15:13)

Další zápas jsme odehráli opět v Brně, tentokrát v Bohunicích. Chyběli 3 zkušení hráči základní sestavy, které nahradili dorostenci. Celý první poločas naši borci předváděli bojovný, soustředěný výkon, dobré okamžiky střídali s chybami, ale díky dobrému výkonu gólmana Příhody a dodržování taktických pokynů se dařilo s domácími držet krok.

muži HBC Olomouc – Maloměřice B 20:26 (9:14)

První domácí mistrák jsme hráli s B mužstvem extraligových Maloměřic. Úvod utkání nám vyšel, hráli
jsme dobře v obraně a prosazovali se z rychlých útoků. Po úvodních 10 ti minutách jsme vedli 4:1 a
vše vypadalo velice nadějně. Bohužel přišla slabá chvíle, během které se výsledek otočil na 4:8. Nebyli
jsme schopni proměnit šance, v přemíře snahy jsme dělali technické chyby, které soupeř trestal
z trháků. Bohužel tento trend se do konce poločasu nepodařilo změnit.