Mladší žáci – Házenkářský desetiboj – Regionální kvalifikace – Postup na MČR !!!

V sobotu 2. 3. 2019 jsme byli letos už podruhé účastníky Házenkářského desetiboje mladších žáků, pořádaného opět ve Velké Bystřici. Do druhého, tentokráte již regionálního kola, jsme postoupili jako vítězové krajské kvalifikace společně s celkem TJ Sokol Centrum Haná, který si zajistil druhé postupové místo. Za Moravskoslezský kraj postoupila do regionálního klání družstva: Pepino SKP Frýdek-Místek a HCB Karviná.

Jak jsme již dříve zmínili, Házenkářský desetiboj je soutěž všestrannosti družstev organizovaná Komisí mládeže Českého svazu házené, při které se prověřují jednak dovednosti jednotlivců a zároveň dochází i na porovnání samotné týmové spolupráce.

Naši kluci se dokázali ve svých výkonech od krajské kvalifikace ještě zlepšit a výsledkem toho byl zisk vynikajícího prvního místa v tomto kole a postup na finálový turnaj Házenkářského desetiboje do Plzně (konaný v termínu od 31. 5. – 2. 6. 2019), na který se kvalifikuje 5 vítězů z regionálních kvalifikací plus pořadatel této soutěže. Nutno uvést, že kluci v silné konkurenci získali 5 prvenství a to v individuálních disciplínách: běhu na 2×15 m a hodu do dálky a v kolektivních disciplínách: v osobní obraně, hře a hodnocení aktivity. Druhé místo obsadili v překážkové dráze, kde nám na vítěze této disciplíny chybělo jen 0,44 sekundy a ve střelbě na přesnost. Problémy nám dělaly opět shot-outy, na které se musíme při trénincích ještě více zaměřit.

Konečné pořadí týmů bylo následující:

1. místo HBC Olomouc 1966                        34 bodů

2. místo Pepino SKP Frýdek-Místek          28 bodů

3. místo HCB Karviná                                   24 bodů

4. místo TJ Sokol Centrum Haná               18 bodů

Všem hráčům ještě jednou moc děkujeme za jejich odvedené výkony a bojovnost. Vyzdvihnout je třeba také viditelnou touhu po vítězství, která byla zejména v zápasech proti Karviné (remíza 14:14) i Frýdku Místu (výhra 16:10) u našich mladých házenkářů tolik patrná. Pochvalu si zaslouží celý tým, přesto bychom se rádi zmínili a podtrhli výkon našeho brankáře – Filipa B., který strážil „svatyni“ po celou dobu turnaje sám (marodka druhého brankáře), přičemž již od čtvrtka čelil zdravotním potížím a i přes tyto obtíže se desetiboje zúčastnil a dovedl naše družstvo při zápasech podržet. V zápase proti Karviné, byl právě Filip tím hráčem, který se nemalou měrou zasloužil o cenný zisk jednoho bodu za remízu.

Nemalé poděkování patří i rodičům za jejich celodenní účast a skvělé povzbuzování.

Za posledních 5 let se tak jedná již o čtvrtou kvalifikaci družstva mladších žáků HBC Olomouc na „republiku“. V minulých letech naše družstva obsadila dvě třetí místa a jedno čtvrté místo. Rádi bychom na tyto skvělé výkony navázali a pokračovali v této tradici. Budeme se tak, na přelomu května a června, těšit na předvedené výkony našich borců.