Mladší žáci – Házenkářský desetiboj – Krajská kvalifikace

V sobotu 16.2.2019 jsme se zúčastnili krajské kvalifikace Házenkářského desetiboje. Vzhledem ke zdravotním problémům týmu z Litovle se akce spolu s námi zúčastnila družstva Házená Velká Bystřice a Centrum Haná.

Házenkářský desetiboj je v kategorii mladších žáků vrcholná celorepubliková soutěž zaměřená na všestrannost týmů, nikoliv pouze na samotnou hru, a výkony každého z hráčů jsou pro celkový výsledek zásadní. Jednotlivé disciplíny se hodnotí samostatně a na základě pořadí v každé z nich se rozdělují body, jejichž součet na závěr určí celkové pořadí. V sobotu jsme tedy s oběma soupeři absolvovali utkání s osobní obranou, shotouty a normální hru. Současně jsme si poměřili výkonnost v rychlém běhu na 2×15 m, pětiskoku, hodu na dálku a na přesnost a na překážkové dráze. Samostatnou disciplínou je tzv. aktivita, ve které vítězí tým na jehož vstřelených brankách se podílí největší počet hráčů. Podtrženo a sečteno jsme dokázali v 5 disciplínách vyhrát a v ostatních jsme skončili na 2. místě, což v součtu znamenalo 1. místo a postup do regionální kvalifikace. Zde se 2.3.2019 spolu s týmem Centra Haná utkáme se 2 nejlepšími týmy z Moravskoslezského kraje o jedno postupové místo do celostátního finále, ve kterém se nejlepší týmy z celé ČR utkají o titul Mistra České republiky v házenkářském desetiboji mladších žáků pro sezónu 2018/2019.

Na závěr zbývá už jen pochvala klukům za předvedené výkony, poděkování rodičům za povzbuzování a pořadatelům za výbornou organizaci.

Fotogalerie Ladislava Janoška zde