Chybělo kousek pověstného štěstíčka

HBC Olomouc – SK Ivančice 29:30 (14:17)

První zápas jarní části sezóny jsme odehráli na domácím hřišti s jedním z favoritů soutěže, celkem Ivančic. První vzájemné utkání jsme „projeli“ o 10 branek, takže jsme se chtěli prezentovat lepší hrou i výsledkem. Obojí se nám určitě podařilo, ale bohužel body z toho nebyly.

Do utkání jsme vystoupili nebojácně a drželi s favoritem krok. Dařilo se nám hrát trpělivě v postupném útoku, nedávali jsme soupeři šanci k brejkům. Obrana hrála solidně, škoda, že se nám nedařilo ubránit křídelní prostory. Střelecky se dařilo Vaverkovi, nejlepšímu střelci domácích. Tradičně spolehlivě chytal gólman Malínek. Mohli jsme dokonce odskočit na 3 gólový rozdíl, bohužel jsme opět neproměnili některé stoprocentní šance (sedmička, trhák). Vyrovnaný průběh trval až do konce prvního poločasu, kdy jsme se nechali rozhodit několika vyjádřeními rozhodčích a zbytečně jsme odcházeli do šaten s 3 gólovým mankem.
Vstup do druhého poločasu nevyšel ani jednomu z mužstev. Útoky se rychle přelévaly ze strany na stranu, bez výraznějšího gólového efektu. Posléze začala naše obrana, skvěle dirigovaná zkušenými borci Kubáčkem a Tydlačkou fungovat lépe a soupeř měl více potíží prosadit se gólově. Bohužel často úspěšně dohrával situace, kdy už se zdálo, že jeho útok ukončí pasivita. V těchto fázích zápasu se prezentoval kvalitní střelbou domácí Číhal. Borci zabrali, podařilo se nám pár rychlých útoků, které proměňoval hlavně Marek Titz, a v posledních minutách jsme utkání zdramatizovali. Minutu před koncem byla na ukazateli remíza, ale útok měl bohužel soupeř. Celou minutu odehrál před naším brankovištěm bez zřetelné snahy o střelbu, bohužel asi 3 sekundy před koncem se mu podařilo dát gól z křídelního prostoru.
Je velká škoda některých neproměněných šancí i neubránění posledního útoku. Celý mančaft ale zaslouží pochvalu za předvedenou hru, která navázala na kvalitní výkony z konce podzimu, a hlavně za bojovnost, kdy jsme nesložili zbraně ani za nepříznivého stavu. Zvláštní poděkování si zaslouží diváci, nebylo jich sice mnoho, ale postarali se o skvělou atmosféru.

Sestava a branky zde