Domácí turnaj 5-tého kola mladších žáků přinesl zlepšení ve výkonu našich hráčů

Na úvod jsme sehráli kvalitní utkáni s Centrem Haná A. Kluci nedali soupeři nic zadarmo, snažili se držet krok a to se jim dařilo hlavně v první půli při osobní obraně. Bohužel někdy stálo štěstí až moc na straně soupeře, kdy kluci místo gólu několikrát trefili tyčku nebo břevno soupeřovy brány. Také Honzík, osamocen v bráně (Richard, náš druhý brankař je zraněný a nějakou dobu potrvá, než se opět postaví do brány) si s danou situací nevěděl moc rady. Naštěstí při druhém zápase se tréma vytratila a právě Honza svými krásnými zákroky v brance družstvo podržel.

V souhrnu lze konstatovat, že při prvním utkání jsme měli proti sobě hratelného soupeře. Byly patrné i pokroky ve hře našich borců oproti prvnímu poměřování sil s tímto soupeřem. Důkazem toho může být i pestřejší střelecká listina, na kterou se v tomto zápase zapsalo více hráčů než jak je zvykem (kromě již tradičních střelců, Maxe a Honzy T.).

Při druhém zápase jsme už na našeho soupeře herně nestačili. Nicméně ještě v poločas, který jsme prohráli o 5 branek (plus gól za shoot-out), jsme se soupeřem dokázali držet krok. A to je pro mě, jako trenéra důležité. Před turnajem jsme měli vytýčený cíl a ten kluci splnili. Kvalitně odehrát hlavně první poločas – osobní obranu. Přesvědčili jsme se, že umíme mnohdy správně nabíhat do volných prostorů, nabízet se. Také už většina hráčů neváhá a převezme na sebe zodpovědnost a snaží se uvolnit a sám zakončit akci. Celek Frýdku-Místků je herně malinko jinde. Stačí jen porovnat počty jednotlivých hráčů obou týmů, kteří se na konečném výsledku podíleli, kdy daleko více hráčů soupeře je do střelecké statistiky zapojeno, než tomu je na naší straně. Ale to neznamená, že by se naši kluci na tuto úroveň nemohli časem také dostat. Záleží hlavně na jejich přístupu a chuti.

HBC Olomouc 1966 – TJ Sokol Centrum Haná A 22:29 (12:15)
Sestava a branky zde

HBC Olomouc 1966 – Pepino SKP Frýdek-Místek A 15 : 37 (10:16)
Sestava a branky tady