Domácí turnaj mladších žáků

V neděli 6. 10. jsme byli pořadateli druhého turnaje mladších žáků MSK OLK, kterého se účastnily (mimo HBC Olomouc) dva celky z Moravskoslezského kraje a to Polanka a Karviná A.

V prvním utkání s Polankou jsme nezačali vůbec špatně. Vycházela nám osobní obrana, kluci dobře kombinovali a zakončovali s jistotou. Výsledkem toho bylo vedení v poločase 18:15. Bohužel už při shoot-outech se ukázalo, že soupeř je na tom individuálně lépe než my. Následný druhý poločas toho byl jen důkazem, nedokázali jsme v obraně ubránit klíčového hráče soupeře, čímž jsme se dostali pod tlak. Nicméně zápas to byl pohledný, kluci si dovedli vytvořit krásné šance, a kdyby nám vycházela koncovka, určitě by byl výsledek pro nás ještě příznivější.

HBC Olomouc 1966 – SKH Polanka n. O. 25:28 (18:15)

Druhý zápas jsme nastoupili plní odhodlání proti házenkářům z Karviné v očekávání toho, že budeme úspěšnější. Bohužel první půle toho nebyla vůbec obrazem. Osobní obranu jsme nezvládali příliš dobře. Množili se zbytečné chyby a to hlavně v podobě „nedobránění“, kdy soupeř byť byl dobře pokrytý, vždy ještě dokázal přihrát svému spoluhráči, který jakoby zázrakem byl osamocen na brankovišti. Tato nedůslednost při osobním bránění (kdy je opravdu třeba dbát na tom, aby byl protihráč, kterého bráním a jsem u něj včas, ubráněný a to jedině tím způsobem, že je odpískaný obranný zákrok, případně je daný protihráč vytlačen do autu) se nám stávala osudnou a dostávali jsme zbytečné góly. K tomu se ještě přidalo neproměňování vyložených šancí na brankovišti. Naštěstí nám soupeř bodově moc neutekl a poločas skončil za nerozhodného stavu. Shoot-outy se nám opět nepovedly a tak jsme do druhé půle vstupovali s jednobrankovým mankem. Kluci naštěstí v druhém poločase zlepšili práci v obraně, díky čemuž soupeř množil své technické chyby. K tomu se ještě přidal Honza v bráně, kdy chytil 2-3 jasné šance soupeře, včetně sedmimetrového hodu. Nakonec jsme byli my tím lepším družstvem na hřišti a zaslouženě jsme zápas dovedli do vítězného konce.

HBC Olomouc 1966 – Karviná A 18:14 (8:8)

Sestava a branky zde

Třetí kolo soutěže nás čeká už tuto neděli 13. 10., kdy v Litovli poměříme síly proti domácím házenkářům Litovle a následně hned proti ostravským házenkářům.