HBC Olomouc 1966 – TJ Holešov 27:29 (12:14)

Novou sezónu jsme zahájili domácím utkáním proti celku Holešova, v kterém hrají ostřílení borci prověření extraligou. Domácím borcům se povedl vstup do utkání, kdy si díky poctivé obraně a svižnému přechodu do útoku vypracovali třígólové vedení.

V dalším průběhu 1.poločasu se dařilo hostům vývoj skóre korigovat, ale zhruba v polovině poločasu se nám podařilo několika rychlými útoky navýšit vedení až o 4 branky. Bohužel potom šla koncentrovanost našich borců dolů, přestali plnit taktické zadání, nepodařilo se nám proměnit celkem dost vyložených šancí (2 sedmičky, trhák, náskoky z křídla atd.) a soupeř vycítil svou šanci na zvrat, který se mu povedl dokonale. 6 gólovou šňůrou otočil zcela vývoj utkání. Do šaten odcházeli hosté s dvougólovým vedením.
Druhý poločas byl jako přes kopírák. Po důrazné domluvě a opětovném plnění taktických pokynů se nám vydařil nástup do 2.poločasu, srovnali jsme skóre a trpělivě jsme navýšili vedení opět až na rozdíl 4 branek. Ovšem v tom okamžiku jsme opět přenechali iniciativu hostům, vršili jsme chyby v obraně i v útoku. Doplatili jsme na vysoký počet vyloučení a sedmimetrových hodů. Soupeř nabídnutou šancí nepohrdnul a šel do těsného vedení. V závěrečných minutách už využili hosté svých zkušeností a těsné vedení uhájili.
Zápas se dal určitě vyhrát, bohužel se nám nestalo poprvé, že neumíme udržet kvalitu výkonu po celý zápas. Nepochopitelné výpadky nás potom stojí body. Zbytečně. Příští víkend jedeme na horkou půdu do Telnice, kde hraje svá domácí utkání celek Újezdu u Brna. Musíme své zaváhání napravit.

Branky: Petrtýl 9, Vaverka, Buršík, Titz po 4, Hejný 2, Knebl, Fedák, Vařeka, Hejduk po 1.