hodnocení podzimní části soutěže – starší dorost

Již před zahájením letní přípravy staršího dorostu bylo jasné, že do této kategorie spadá pouze pětice hráčů, přičemž jeden z těchto hráčů ani nezačal trénovat a tak kluci vstupovali do sezony se 4 hráči věkově spadajících do staršího dorostu a zbytek týmu byl doplněn o hráče mladšího dorostu ročník 2001.

Z tohoto důvodu měli trenéři staršího dorostu před sezonou obavy o její osud, tedy zda budou hráči ve druhé lize staršího dorostu ostatním týmům konkurence schopní. Naštěstí se během podzimní části sezony tyto obavy nenaplnili a hráči dokázali, že můžou hrát vyrovnanou partii s kýmkoliv v soutěži, tedy pokud do utkání nastupují koncentrovaní pouze na házenou. Během podzimu kluci nezvládli pouze první poločasy proti týmům na předních místech 2. ligy a to proti týmu Litovle a Rožnova, dále druhý poločas proti lídrovi soutěže týmu Zlína, což vzhledem ke skladbě našeho týmu nebyla žádná veliká tragédie.

Trenéry během podzimní části soutěže nejvíce mrzí výkony ve dvou utkáních:
1. předvedený výkon v závěrečných 5 minutách na půdě Telnice, kde kluci jakoby konec zápasu podcenili a přestože celé utkání udávali tempo hry a vedli, v závěrečných 5 minutách utkání promarnili a prohráli o jeden gól.
2. utkání na půdě Juliánova, kde kluci vůbec nepředvedli nic z jejich umu a co bylo nejhorší, během tohoto utkání jakoby se do neznáma vytratila snaha a bojovnost, tedy základní věci na kterých byl po celou podzimní část soutěže jejich výkon postaven. V utkání v Juliánově bylo prostě všechno a u všech hráčů špatně a tedy darovali výrazně horšímu soupeři výhru o jeden gól. Toto byl zcela jednoznačně nejhorší výkon, co předvedli během podzimní části soutěže.

Zbytek zápasů kluci bojovali, snažili se a z čeho měli trenéři největší radost, z týmu se stala dobrá parta. Společně táhli, jak se říká za jeden provaz.

Výkony, které se hráčům naopak mimořádně povedly, byli rovněž dva:
1. výkon ve Vsetíně, kde přestože prohráli, prohráli se ctí. Hráči Vsetína hráli velmi silově, plně si vychutnali fyzickou převahu nad našimi mladšími hráči. Toto utkání nebylo pěknou reklamou na házenou.
2. výkon v Žeravicích, kde kluci zcela ignorovali vulgarismy na jejich adresu z tribun a kde i přes nepříznivý vývoj poměru trestů v první polovině hry, soupeře jednoznačně přehráli a zaslouženě zvítězili.

Rovněž nelze zapomenout, že během podzimu pomáhali týmu hráči mladšího dorostu ročník 2002 především Erik Kašpar a Patrik Galus, kdy zejména první jmenovaný Kašpar kdykoliv nastoupil do utkání, patřil k nejlepším hráčům na hřišti, a to ve všech herních činnostech, což vzhledem k věkovému rozdílu až 3 let je úctyhodné.
Závěrem jako vždy nelze nedodat, že vše se odvíjí od tréninku a tedy zejména od docházky na tréninkové jednotky a nasazení nejen v zápasech, ale i na tréninkových jednotkách, což by někteří hráči (a oni vědí, kteří to jsou) měli do jarní části soutěže zlepšit.
Tedy opětovná informace respektive připomínka pro hráče staršího dorostu: příprava na jarní část sezony 2017/2018 bude zahájena dne 4.1.2018 v 16.00 hodin v Čajkaréně.

Trenéři: Pavel šmérek
Aleš Rožnovský

V přílohách tohoto hodnocení jsou vloženy ty nejdůležitější statistiky všech hráčů (střelba, branky, 7 m hody, docházka na utkání, docházka na TJ, vyloučení. Nutno dodat, že tyto statistiky jsou vytvořeny z technických zápisů týmu, kdy tyto se neshodují s oficiálními zápisy o utkání především z venkovních utkání.

Přehled gólů v jedn. zápasech

Brankáři

Hráči v poli