Mikulášský turnaj mini starší

V sobotu 8.12.2018 se naše družstvo mini starších zúčastnilo Mikulášského turnaje v Senici na Hané, na který jsme byli pozváni pořadatelským týmem TJ Sokol Horka nad Moravou.

Turnaj byl celodenní, sice se hrálo na dvou hřištích, ale soupeřili mezi sebou souběžně dvě kategorie mini mladší i mini starší.
Turnaj mini starších jsme zahájili proti pořadatelskému týmu Horky nad Moravou. Bohužel, kluci měli zřejmě ještě spánkový deficit a utekl jim první poločas. V druhé půli byla hra vyrovnaná, ale ztrátu jsme již nedokázali dotáhnout.
V dalších dvou utkáních už předvedli naši kluci excelentní výkon. Proti SK HFP Prostějov z.s. i proti TJ Cement Hranice-kluci jsme byli lepší v obraně i v útoku a v neposlední řadě nás v určitých situacích podrželi i vynikající brankaři. Jak to tak bývá, v následném utkání s týmem TJ Sokol II. Prostějov kluci úplně vybouchli. Neudrželi jsme křídlo ani nejlepšího střelce týmu z Prostějova a naši brankaři si vybrali slabou chvilku. Po porážce se velice rychle vzchopili a v posledním duelu s týmem TJ Cement Hranice-holky jsme dokonce po pěti minutách stáhli jednoho hráče, jelikož kluci hráli jako vyměnění a soupeř by se skoro nedostal za půlící čáru. Náš tým se umístil na krásném třetím místě.
Turnaj proběhl na velmi dobré úrovni. Nikdo se nám ani soupeřům, až na pár modřin, nezranil. Velkou poklonu sudím. Naši hoši přišli na to, co všechno se v házené píská.
Na závěr turnaje obdrželi týmy medaile a sladkou odměnu, byl vyhlášen nejužitečnější hráč z každého týmu a s pozdravem 3x házené ZDAR, jsme pěknou adventní sobotou ukončili letošní sezónu.
Za náš tým nastoupili brankáři Matěj Filouš a Honza Zbožínek, v poli Daniel Drhlík, Lukáš Vaculík, Radim Sedlák, Lukáš Zámec, Tadeáš Sova, Albert Maier, Jáchym Navrátil, Honza Kurtiš.