mladší dorost HK Ivančice – HBC Olomouc 35:55 (15:25)

Tento divoký výsledek připomínající spíše konečné score basketbalového utkání juniorek se zrodil v 1.kole II.ligy mladších dorostenců JM skupiny.

K tomuto utkání jsme odcestovali s určitými obavami,které pramenily z neznalosti kvalit soupeře,kombinované sestavy našeho týmu/7 hráčů r.2002 a 5 r.2004/a možné nerozehranosti,jelikož jsme společně absolvovali pouze 3 tréninkové jednotky. Dalším možným problémem mohla být neúčast dvou brankářů z dorostenecké kategorie a nutnost nasazení brankáře starších žáků r.2004 Šimona Horenského.Ten se však se svým úkolem popasoval statečně,o čemž svědčí několik úspěšných zákroků především z šestky.Střelba z větší vzdálenosti mu činila ještě určité obtíže.Počet inkasovaných branek se zdá býti hrůzostrašný,nejde však na vrub pouze brankáři,ale i často laxní a nedůrazné obraně,která ne vždy Šimonovi situaci ulehčila.
Mnohem lépe se prezentovala naše útočná činnost založená na ofenzivních schopnostech V.Vařeky/13 b./,E.Kašpara/11 b./,M.Rozbořila/7 b./,D.Ditmara/6 b./.Velkým pozitivem není jen zisk dvou bodů,ale především herní zapojení hráčů z lavičky včetně ročníku 2004. O tom svědčí to, že na konečném počtu vstřelených branek se podíleli všichni hráči soupisky. Další střelci: L.Ogoun 5, R.Filipec 4, M.Janota 3, P.Galus 2, A.Přerovský 2, po jedné M.Procházka a V.Hájek.
Tento zápas nám do budoucna ukázal,že je třeba zapracovat na některých do očí bijících nedostatcích,jako je založení a realizace rychlého protiútoku a proměňování vyložených střeleckých příležitostí především z křídelních prostorů.Proto přeji hráčům hodně elánu, sil, pozitivního přístupu k tréninku a další 2 body v sobotu 29.9.ve 14.00 na Zoře proti Juliánovu.

sestava a branky zde