Mladší žáci A – Regionální kvalifikace házenkářského desetiboje

A můžeme balit na republiku !!! Pro termínovou kolizi odjeli v sobotu 24. 2. místo na Continental Cup do Jičína mladší žáci „A“ na Regionální kvalifikaci Házenkářského desetiboje do Karviné. Po odstoupení druhého zástupce Olomouckého kraje – Velké Bystřice – nám v kvalifikaci byli za soupeře Sokol Ostrava a domácí HCB Karviná.

Postupový klíč kvalifikace byl jasný; do závěrečného turnaje, Mistrovství ČR v Házenkářském desetiboji, postupují jen vítězové regionálních kvalifikací.
Hned první disciplína, běh 2x15m ukázal, že se nám podařilo trefit žolíka, disciplínu jsme vyhráli a začali soutěž se 6 body.
Se stejným nadšením kluci pokračovali i v dalších disciplínách, oproti krajské kvalifikaci jsme získali metry na hodu míčem i na pětiskoku, naopak střelba na přesnost byla naší slabinou, zde jsme oproti krajské kvalifikaci dosáhli jen cca polovičního hodnocení (66 zásahů proti 120 na KK). V ní si svého žolíka a 6 bodů do celkové kvalifikace vybral HCB Karviná.
Velmi dobře jsme odehráli i osobní obranu (oba zápasy jsme vyhráli a Sokolu „znehodnotili“ jeho žolíka), v shot outech jsme měli poloviční zisk za výhru se Sokolem a porážkou s Karvinou a vyhráli jsme i standardní hru po vítězství se Sokolem Ostrava a remíze s HCB Karviná. Za zvlášť cenné body považujeme ty, získané v aktivitě, neboť ukazují, že naše družstvo není družstvem jednoho, dvou hráčů, ale kolektivem, který umí udeřit ze všech postů.
Ani na závěrečné disciplíně – překážkové dráze, jsme se neztratili a tak nakonec po výsledcích rychlý běh 2×15 m (se žolíkem) – 1. místo 6 bodů
pětiskok, hod házenkářským míčem, osobní obrana, standardní hra, aktivita – vždy 1. místo a 3 body za každou z uvedených disciplín,
shot outy – 2. místo – 2 body
střelby na přesnost – 3. místo – 1 bod
a s celkovým ziskem 24 bodů jsme s převahou Regionální kvalifikaci vyhráli před druhým HBC Karviná a třetím Sokolem Ostrava.
Hlavním rysem našeho úspěch bylo příkladné nasazení celé jedenáctky kluků (chyběli nám jen Ondra, Tomáš D. a Tomáš L. pro nemoc) a jejich vzájemné povzbuzování i v okamžicích, kdy se nám vše úplně nedařilo podle našich představ. Kluci si republiku vybojovali oprávněně a mohou se těšit na krásný turnaj v červnu. Nám, realizačnímu týmu a FAN klubu nezbývá než jim poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu i olomoucké házené.