Mladší žáci A – ZORNO Cup 2018 Stupava

 Na letošním ZORNO Cupu jsme se neztratili

Pololetní školní výsledky si kluci mladších žáků A zpestřili zájezdem na Slovensko do Stupavy, kde ve dnech 2. – 4. 2. odehráli sedm třicetiminutových utkání.

Pro opožděný příjezd Kuřimi jsme začali prvním utkáním až ve 14 hod. proti Dukle Praha A. Po 12 min. jsme byli zcela rovnocenným soupeřem a střídali se se soupeřem ve vedení, na konci 1. poločasu kluci začali blbnout, změnili styl hry, začali hrát před obranou a na dlouhé vysoké přihrávky, takže poločas prohráli 7:12. V druhém poločase už lavička nestíhala a nakonec nás Dukla přejela 11 : 23
V druhém utkání prvního dne jsme nastoupili proti Strojáru Malacky a zápas vyhráli 23:14 . V dobrých výkonech jsme pokračovali celý den, a postupně porazili Tatran Stupava „B“ 22:12, v nejlepším výkonu dne jsme přejeli THA Martin 25:9, nám velmi dobře známé Centrum Haná „A“ 21:13 a v odloženém utkání i SK Kuřim 16:14. Právě toto poslední utkání nás stálo mnoho sil na obraně, kde jsme museli eliminovat o hlavu vyšší spojky soupeře.
V sedmičlenné skupině jsme se tak umístili na druhém místě a v neděli jsme šli bojovat o bronzové medaile s vídeňským FIVERS. Únava byla znát již na rozcvičce, kde jsme postrádali jiskru, a důsledkem bylo, že nám soupeř utekl na 2 : 5 a 5 : 9. V druhém poločase jsme začali stíhačku až na vyrovnaný stav 12:12, v závěru se podařilo soupeři dát vítěznou branku – 12 : 13. Po utkání kluci cítili velkou křivdu, protože nám rozhodčí v utkání sebrali dvě branky předčasným pískáním a vytažením regulérní branky zpět na volný hod. Obzvlášť v prvním z těch dvou případů byl míč již za brankovou čárou, přesto rozhodčí pole pískal faul a míč z branky doslova „vytáhl“.
O bronzových medailích tak rozhodli víc chyby rozhodčích než hra kluků na hřišti.

Detaily všech našich zápasů je možno zjistit na webu HC Tatran Stupava:
http://hctatranstupava.sk/index.php/nase-turnaje/zorno-cup/zorno-cup-2018/mladsi-ziaci-zorno-cup-2021

Celková bilance turnaje : 7 5 0 2 130 : 98 4. místo
není zdaleka tak rozhodující, jako dojem, který naše hra ve Stupavě zanechala. I když jsme byli družstvo v porovnání s nejlepšími družstvy tím s horšími fyzickými parametry (jak výškově, tak i hmotnostně), dokázali jsme soupeře přehrávat bojovností, rychlostí a technikou. Především kluci, kteří při neúčasti Davida, Filipa a Ondry dostali daleko víc prostoru se zápas od zápasu lepšili (Tomáš P., Marek Č., Toník) a jsou při takovém herním přístupu příslibem do dalších utkání. Stejně důležité je i to, že se kluci na hřiště dostali úplně všichni a pro všechny v poli bylo i povzbuzením, že se každý z nich (mimo Adama v brance) zapsal do listiny střelců. Adam tentokrát podával velmi vyrovnané a dobré výkony a potvrdil pravidlo, že půl výsledku uhraje brankař a půl všichni ostatní v poli.