Mladší žáci B – SK Žeravice 13:19

V neděli 22.10.2017 jsme odpoledne nastoupili k poslednímu zápasu podzimní části naší krajské soutěže. Soupeřem nám byl dosud neporažený celek SK Žeravice. Kromě úvodního vedení 1:0 jsme byli za soupeřem celý zápas pozadu a to nejen ve vývoji skóre, ale bohužel často i přímo ve hře.

Osobku jsme prohráli 4:7, poté následovalo snížení na 5:7 a to bylo z naší strany pro zbytek poločasu vše, takže o přestávce jsme si šli odpočinout za stavu 5:11. Druhá půle byla i díky střídání na obou stranách vyrovnanější. Nejblíže jsme se k soupeři dokázali dotáhnout na 13:16, ale zápas nakonec skončil zaslouženou výhrou žeravických v poměru 13:19. Sestavu pro tento zápas jsme měli téměř kompletní. Adam zachytal spolehlivě, i když pár lacinějších gólů tam tentokrát prošlo. V poli se prostřídali Vojta (1 – první vstřelená branka), Filip V., Lukáš, Tomáš (7), Štěpán (3), Matěj, Max (2), Filip B., Matyáš a Kuba.  

Po podzimní části soutěže jsme na pěkném 3. místě. Zejména poslední zápasy nám však ukázaly, že jsme stále na začátku. V 6 soutěžních zápasech skončilo v naší brance 80 gólů což je téměř nejméně v naší soutěži, takže to ukazuje na relativně slušnou obranu i výkony v bráně, ale přesto máme v této činnosti ještě veliké rezervy. Horší je to však s útokem, kdy s 88 vstřelenými brankami za nejlepšími týmy zatím zaostáváme. Nejsme bohužel z většiny postů příliš nebezpeční, kluci se míče často zbavují jako horkého bramboru bez tlaku na obranu. Místo rychlého průniku či kličky do volného prostoru se často ve stoji bez pohybu jen přetlačujeme se soupeři. Další variantou jak se lehce zbavit míče je nepřipravená střelba z různých postů. Máme tedy na zimu spoustu práce a na jaře to určitě bude o mnoho lepší. Zimní pauzu se kromě tréninků pokusíme vyplnit i přátelskými zápasy či turnaji vhodnými pro naše prvoročáky.