mladší žáci HBC OLOMOUC 1966 B – DHK LITOVEL 11:15 (6:8)

V neděli 13.5.2018 jsme v odpoledních hodinách nastoupili k poslednímu domácímu utkání v rámci 13. kola naší krajské soutěže. Zápasy DHK jsou vzhledem k věku části jejich hráček odehrány mimo soutěž. Koneckonců některá děvčata byla věkově i výškově blíže mladšímu z dvojice rozhodčích než našim borcům ročníku 2007 :-).

V samotném zápase lze pozitivně hodnotit zejména obranu, která byla po debaklu v Hranicích opět celkem dobrá včetně výkonu gólmana. Horší to bylo s útokem, když jsme vstřelili pouhých 11 gólů – měli jsme spoustu neproměněných šancí vč. 7 m hodů a několika trháků. Zápas jsme měli vzhledem k jeho průběhu vyhrát (a vrátit tak holkám podzimní porážku 11:25), ale bohužel nás kromě neproduktivního útoku přibrzdila spousta chybných přihrávek (nebo přihrávek hraných na velké riziko), malá bojovnost o odražené míče a často i nepochopitelná nepozornost, kdy kluci nesledovali hru a nezískávali míče, které k nim zadarmo směřovaly.

Osobku jsme prohráli 3:6, stav v poločase byl 6:8. Po pár minutách druhého poločasu byl stav 10:10 a vypadalo to nadějně …. bohužel pak přišly zmiňované chyby a přehlídka neproměněných šancí a výsledkem tak byla prohra 11:15. Premiéru v soutěžním zápasem absolvovali Lukáš S. a Honza N., který vstřelil i svou první branku. Tento zápas na stránkách OLKSH nenajdete, takže na závěr přikládám sestavu a střelce.

Celý zápas odchytal spolehlivě Adam, škoda jen některých zbrklých rozehrávek. V poli nastoupili Honza T., Lukáš S., Filip V., Pepa, Tomáš, Lukáš V. (1 branka), Štěpán (6), Max (3), Matyáš, Matěj a Honza N. (1).