Mladší žáci I – MČR v házenkářském desetiboji pro soutěžní ročník 2017/2018

Naši mladí házenkáři se účastnili finálového klání Mistrovství ČR, které proběhlo ve dnech 1. – 3.6.2018 v Novém Veselí, kde obsadili 4. příčku.
Hlavním cílem stanoveným na začátku soutěže pro letošní sezonu bylo kromě úspěchu v naší olomoucké soutěži medailové umístění v Házenkářském desetiboji. K jeho naplnění nám chyběl pověstný krůček a obsadili jsme čtvrté místo.
Byla velmi znát absence Tomáše M., který nám onemocněl 14 dní před závěrečným turnajem. Také bylo vidět, že kluci nejsou zvyklí hrát z naší soutěže pod větším psychickým nátlakem a pocitem odpovědnosti. V přípravě se věnovala pozornost právě „trojblokům utkání“ a přípravě nohou pro běh i pětiskok.
Po celkem úspěšném prvním dnu došlo ke zlomu druhý den v utkání prvního trojbloku s Velkým Meziříčím, kdy ztratili školáckými chybami dvoubrankové vedení v poslední minutě zápasu. Dostali pokyny hrát až do pasivity, měli jsme ještě k dispozici Time, nicméně to nezvládli. Při dalších utkáních nedokázali mužstvo znovu nastartovat ani zkušení Marek L, David, a Tomáš P. Navíc Tomáš P. začal naopak propadat na obraně, kde se k němu dosti připojoval i Filip. Obrana byla příliš statická a naše hra na útoku postrádala tvořivost a rychlost při zpracování přihrávky. Navíc měli v tento den svoje výpadky i oba naši gólmani. Překvapením byla výhra našeho týmu ve střelbě na přesnost (v Karviné na kvalifikaci mizerná), a ze všech hráčů 6-ti týmů byl nejlepší náš Ondra, který získal 21 bodů z 24 možných (jednou minul).
Poslední den turnaje jsme utkání s domácím týmem, který měl vydatnou podporu v hledišti, zvládli.
Hodnocení kluků za herní části je v dole v tabulce včetně obvyklé statistiky.