Mladší žáci – HBC Olomouc 1966 – TJ Sokol Horka nad Moravou 31:20 (21:14) / TJ Sokol Centrum Haná A – HBC Olomouc 1966 25:22 (13:14)

O víkendu jsme se příliš nevyspali a odehráli jsme dvě mistrovská utkání.

V sobotu v časných ranních hodinách jsme na domácí půdě hostili tým Horky nad Moravou, zápas byl z minulého víkendu přesunutý na sobotu 13. 4., na žádost našeho soupeře. Věděli jsme, že od začátku nesmíme soupeři dát příležitost vybudovat si jakýkoliv brankový náskok. Kluci zvládli úvod zápasu, při osobní hře se dobře prosazovali, uvolňovali a hlavně proměňovali šance. Samotná obrana při úvodní 10-ti minutovce však postrádala ještě na důrazu, který ovšem v průběhu samotné hry přišel, když kluci začali důsledně bránit soupeře na brankovišti. Výsledkem toho byla celková výhra o 11 branek. Na konečném výsledku se dvěma brankami podílel i David, za což jsme moc rádi a pevně věříme, že se prosadí i další. Šance byly i u ostatních, jen při zakončení se nedařilo, jak by mělo, ale to vše přijde 🙂

K druhému víkendovému zápasu jsme v neděli ráno zavítali do Kostelce na Hané, k lídrovi naší soutěže. Věděli jsme, že to bude zápas nelehký, který nás bude stát hodně sil, ale do zápasu jsme nastupovali se zdviženými hlavami a v bojovné náladě. Osobní hru jsme v obranné činnosti zvládli na výbornou, kluci důsledně přerušovali soupeřovu jakoukoliv započatou akci, škoda jen těch neproměněných šancí při našem zakončování, ale i přes tyto nezdary jsme soupeře v osobní hře přehráli a první poločas nakonec skončil v náš prospěch 14:13. Úvod druhého poločasu nebyl zdaleka špatný, bohužel se nám nasazené tempo nepodařilo udržet až do jeho konce, přišly chyby na obraně, přestalo se nám dařit ve střelbě a v neposlední řadě nás nepodrželi ani brankaři, kdy jejich výkon lze hodnotit jako podprůměrný. Konečná snaha o zvrácení výsledku v samotném závěru utkání (osobní obrana po celém hřišti) již nepřinesla kýžený efekt a jen upravila konečný stav výsledku ve prospěch soupeře. Celý průběh utkání byl však velice vyrovnaný, ani jedno družstvo si nevybudovalo větší než jednobrankový náskok, byla k vidění pěkná házená, kdy obě družstev předvedla vyrovnanou hru.

Kluci zaslouží pochvalu za oba herní dny a to hlavně za předvedenou bojovnost 🙂

Sestava a branky – 1. zápas zde

Sestava a branky – 2. zápas zde