Mladší žáci – TJ Tatran Litovel – HBC Olomouc 1966 – 27:31 (14:19)

Na Den vítězství jsme k dohrávce 4. kola jarní části soutěže zavítali na palubovku Litovle. V časných dopoledních hodinách jsme se postavili proti nelehkému soupeři, připraveni sehrát kvalitní zápas.

Klukům vyšel úvod a soupeře jsme začali přehrávat v osobní obraně. Po úvodní desetiminutovce, kterou jsme vyhráli 10:8, jsme po chvilce oddechu úspěšně dohráli první poločas s výsledkem 19:14 a vytvořili si tak lepší pozici pro vstup do druhé půle zápasu. Samotný zápas byl hraný ve svižném tempu obou týmů a i přes některé nepřesnosti našich mladých házenkářů, a to jak v útoku (chybná rozehrávka, nepřesné zakončení) tak i na obraně, sehráli kluci velice pohledný zápas, kterému po celou dobu udávali tempo. Závěr zápasu se nesl v pohodové atmosféře, kdy si v bráně zachytal i Dan, čímž suploval našeho druhého brankaře, který sváteční čas tráví s rodinou v zahraničí. S absencí jednoho z gólmanů jsme si poradili dobře a současně musíme ocenit, jak se soupeř popasoval s absencí jednoho ze svých klíčových hráčů. Konečný výsledek 31:27 je pro nás cenným vítězstvím a jsme za něj rádi.

Ze hry jednotlivých hráčů je vidět, že si čím dál tím více věří, nebojí se akce jeden na jednoho a to v daleko větším počtu jednotlivých hráčů, než tomu bylo donedávna. Družstvo se stává daleko nebezpečnější pro soupeře, kdy hra většinou již nestojí jen na dvou hlavních oporách, ale i ostatní se dokáží velice kvalitně zapojit do hry … i když ne všem se to v tomto zápase povedlo brankově vyjádřit 🙂 Doufejme, že tento směr nám vydrží a stane se základem naší hry pro nadcházející zápasy, které nás ještě v soutěží čekají a vyvrcholí v Plzni „na republice“ v desetiboji.

Sestava a branky zde