Muži bez bodu

HBC Olomouc 1966 – Sokol Telnice 26:33 (14:13)

  Po dvou utkáních hraných venku jsme konečně na domácí palubovce uvítali silný a ambiciózní celek ze známé házenkářské bašty Telnice. S mužstvem soupeře přijela i velmi početná skupina příznivců. Atmosféru udělali vskutku parádní. Bohužel fanoušky domácích šlo spočítat na prstech obou rukou. Celý první poločas se hrála rychlá a kvalitní házená. Ze začátku jsme prohrávali rozdílem 3 branek, také díky neproměnění 3 sedmimetrových hodů. Kvalitní obrana a fantastické zákroky gólmana Malínka nám pomohli k otočení skóre.

Dokonce jsme vedli o 3 branky, ale vlastní netaktickou hrou se náskok snížil na jedinou branku. V obraně byly cítit zkušenosti Michala Kubáčka a Marcela Knebla.
Útok byl již tradičně kostrbatý, dobré okamžiky střídali naivní chyby.
  V druhém poločase na nás soupeř takříkajíc vletěl. Bylo ho všude plno, problémy jsme měli především s mladými hráči Gregorovičem a Popelou, kteří hrají 1.dorosteneckou ligu v Novém Veselí. Přesto jsme se zmátořili a dokázali držet vyrovnaný výsledek. Bohužel nám opět v posledních 10 minutách úplně odešla koncovka, neuměli jsme nadšeně hrajícího soupeře ničím překvapit a ten nám za stálého bouřlivého povzbuzování svých fanoušků předvedl, jak se hrají rychlé útoky. Bohužel jsme mu to sami nabídli svými zbytečnými chybami, které možná pramenili i z přemíry snahy před
nezvyklou diváckou kulisou. Bohužel celkový výsledek ne plně odpovídá tomu, co se dělo na hřišti.
Musíme v posledních kolech zabrat a uhrát opět nějaké body.

Sestava a branky zde