Muži porazili dosavadního lídra ligy

HBC Olomouc – SK Kuřim. 29:20 (13:9)

Poslední zápas podzimní části soutěže jsme odehráli na domácím hřišti se soupeřem z nejtěžších, lídrem tabulky, mužstvem SK Kuřim.
Naši borci, povzbuzeni týden starým úspěchem a především kvalitní hrou v Maloměřicích, vstoupili do utkání nebojácně a bez respektu. Vycházeli jsme z kvalitní defenzivy, v postupném útoku jsme hráli trpělivě, dařilo se proměňovat šance, a když se k tomu přidalo pár vydařených rychlých útoků, bylo z toho pěkné a zasloužené vedení o 6 branek. Hru v obraně i v útoku skvěle dirigoval Michal Kubáček, v brance tradičně výborně „lapal“ Martin Malínek. Závěr poločasu nám trochu nevyšel a soupeři jsme dovolili zkorigovat na rozdíl 4 gólů.

V úvodu druhé půle se nám podařilo eliminovat snahu soupeře o snížení náskoku a zdramatizování utkání. Trpělivou hrou, tentokrát bez technických chyb, a stále skvělou obranou jsme drželi zhruba 5 brankový odstup. O naše góly se rovnoměrně podělili všichni hráči. Celý mančaft odehrál velmi kvalitní zápas, podařilo se udržet koncentraci po celou hrací dobu, všichni bojovali a byla vidět chuť a snaha vyhrát. V úplném závěru utkání do branky nastoupila velezkušená posila Standa Vojtěchovský. Skvělými zákroky dokázal, že nepatří do starého železa. Stejně jako to dokazovali v průběhu celého podzimu bratři Knéblové.
V polovině soutěže jsme na hezkém 7.místě, ovšem bodů mohlo být více. Hráči se sami přesvědčili, že na soutěž mají, můžou hrát s každým vyrovnané zápasy, ale k vítězství je potřeba udržet koncentraci a kvalitu hry celých 60 minut. Doufejme, že poslední dva vítězné zápasy ukázali cestu, kterou teď půjdeme. S přáním klidného prožití vánočních svátků a všeho nejlepšího do nového roku s pozdravem Zbyněk Kročil, trenér. 😊

Sestava a branky zde