Muži vyhráli derby v Kostelci

TJ Sokol Kostelec n.H. – HBC Olomouc  15:18 (9:9)

V neděli dopoledne jsme zajížděli k letošnímu prvnímu hanáckému derby, a to na žhavou půdu Kostelce n.H. Jeli jsme povzbuzeni premiérovým vítězstvím z minulého kola a dá se říci, že elán nám vydržel. Borci od začátku bojovali o každý centimetr palubovky, a i když se nám nedařilo v postupném útoku, vše vynahrazovali bojovností a zarputilostí v obraně. Celý první poločas jsme byli v mírném vedení o 1 až 2 branky, bohužel závěr poločasu nám nevyšel, hlavně kvůli dvojnásobnému vyloučení, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu.
Pauza nám pomohla soustředit se pouze na házenou a vypustit z hlav všechny vnější vlivy. Hned na začátku druhého poločasu jsme si vzali vedení zpět. Stále to nebyla z naší strany pohledná házená, ale borci to takzvaně „ubojovali“. Konečný výsledek by se hodil spíše do dob, kdy se hrávalo venku na antuce a ještě za deště. Ale hraje se o body a důležité 2 body tentokrát putují do Olomouce. A zaslouženě. Opravdu skvělý výkon předvedl gólman Malínek, zkušenost a přehled vnesl do hry nestárnoucí Tydlačka. Pochvalu si ale zaslouží opravdu všichni, i hráči z lavičky. Pokud se zapojili, byl to kvalitní výkon i v jejich podání. Jedinou kaňkou v hodnocení zápasu je bohužel zranění hráče Kubečka. Doufejme, že nebude dlouhodobého charakteru. Přejeme Jirkovi brzké uzdravení a návrat na hřiště.
Všechny vás zveme na další zápas, tentokrát doma na „Zoře“ v neděli 10.11. od 18:09 přivítáme nováčka z Újezda u Brna. Přijďte nás podpořit. Díky

Sestava a branky zde