muzi2019

Muži vyhráli domácí zápas

HBC Olomouc – Sokol Újezd u Brna   34:27 (14:12)

Ve svém letošním šestém zápase, ve kterém jsme přivítali nováčka soutěže Újezd u Brna, jsme se dočkali třetího vítězství. Nerodilo se lehce, ale bylo určitě zasloužené. Úvod utkání byl ve znamení opatrné hry, obrany nebyly v nejlepší kondici, ale obě mužstva předváděla hru plnou nepřesností, pokažených přihrávek a technických ztrát.
Jako první odskočili ve skóre hosté, po řadě našich chyb se ujali vedení 6:9. Hráli jsme v tu dobu opravdu zbytečně nervózně, nedařil se nám rychlý přechod a obrana nefungovala, tak jak by měla. Soupeř se prosazoval především z křídelních prostorů. Při vyžádaném time-outu jsme si zopakovali, co chceme a co nechceme hrát, zklidnili jsme hlavy a do další fáze zápasu nastoupili mnohem soustředěnější. Omezili jsme technické chyby, zkvalitnili přechod do útoku a dařilo se i lépe bránit. Excelentní gólman Malínek v této fázi poločasu chytil tři sedmimetrové hody a stále tým držel „nad vodou“. Ve výsledku z toho bylo vedení v poločase o 2 branky.
Druhý poločas nezačal pro nás nejlépe, po dvou ztrátách míče hosté srovnali stav. Navíc jsme vzápětí hráli 2x v oslabení, borci ale zabojovali, nenechali soupeře otočit výsledek a stále drželi těsné vedení. Chleba se začal lámat zhruba v polovině druhého poločasu. Soupeř ve snaze udělat něco s výsledkem, změnil systém útočné hry a začal hrát na 2 pivoty. Po počátečních problémech jsme se s tímto v obraně vypořádali a díky kvalitní a trpělivé hře v útoku navýšili naše vedení tak, abychom v závěru mohli dát šanci i hráčům z lavičky. Skvěle opět chytal gólman Malínek, který se musel vypořádat s nepříjemným nastřelením do hlavy při sedmimetrovém hodu. Celý mančaft makal a bojoval a byl po zásluze odměněn dvěma důležitými body.
Příští utkání hrajeme za týden, v neděli od 18:00 opět doma s tradičním rivalem Telnicí. Čekáme „nájezd“ fanoušků Telnice, kterých jezdí opravdu hodně. Nedejte se zahanbit a přijďte se na vlastní oči podívat, jak naši borci bojují. Atmosféra bude určitě bouřlivá.

Sestava a branky zde