PŘÍPRAVNÝ TURNAJ – mladší žáci B

V neděli 10.12.2017 jsme absolvovali první přípravný turnaj po skončení podzimní části krajské soutěže. V hale na Zoře jsme se potkali se 4 soupeři, kteří s námi hrají naši soutěž. Pořadatelem turnaje bylo družstvo DHK Zora B a holky byly naším prvním soupeřem. Po slabším začátku se kluci rozehráli a podpořeni dobrým výkonem Adama v bráně vyhráli 11:1 (poločas 5:1).

Druhým soupeřem nám byl Kostelec na Hané. Kluci odehráli velmi dobře zejména první poločas, ve druhém se hra vyrovnala, ale zápas jsme dotáhli do vítězného konce 11:7 (8:3). Ve třetím zápase jsme nastoupili proti Senici na Hané a zápas to byl jedním slovem nepodařený. Klukům se nedařilo v útoku, a když se k tomu přidala nedůrazná (místy spíše nepřítomná) obrana tak zápas ani nemohl dopadnout jinak než naší porážkou 7:12 (4:6). I takové zápasy ovšem potřebujeme, aby si kluci uvědomili, že bez potřebného nasazení se vyhrávat nedá. Poslední zápas proti Centru Haná byl boj od začátku do konce se šťastným koncem pro nás. Kluci už byli viditelně utahaní, ale na rozdíl od předchozího utkání jsme jim nemohli vytýkat nedostatek nasazení a bojovnosti. Odměnou byla výhra 8:7 (4:4). Turnaj jsme tedy zakončili s bilancí 3 výhry a 1 prohra s celkovým skóre 37:27 na 2. místě díky horšímu vzájemnému zápasu se Senicí.

Celý turnaj jsme odehráli s jedním hráčem na střídání, což byl trošku handicap oproti soupeřům, ale kluci fyzicky vydrželi až do konce, i když v posledním zápase již mleli z posledního. Absence více kluků nám neumožnila více střídání v průběhu zápasů, kdy by často pomohlo některé hráče na chvíli posadit a uklidnit, nebo naopak namotivovat a poslat zpět do hry. Celou akci jsme absolvovali s touto sestavou: Adam (brankář), Filip V. (1 branka), Pepa, Lukáš (4), Tomáš (14), Štěpán (8), Max (8) a Kuba (2).

V průběhu turnaje se nám několikrát povedla pěkná dohrávka do pivota, slušně fungovala i spolupráce spojka – křídlo (na levé straně) a pár gólů padlo i z trháků. Těch úspěšných trháků by mohlo být i více, ale bude potřeba zapracovat na rychlosti rozehrávky. Turnaj nám ukázal, že bude potřeba výrazně přidat v obraně. V útoku musíme hrát rychleji, více kolektivně a přestat vymýšlet složitá řešení v situacích, která volají po jednodušším a přímočařejším zakončení.

Každopádně musíme kluky za předvedené výkony pochválit a těšíme se na další turnaje, které nás čekají v příštím roce.