Rozhovor s trenérům mužů HBC Olomouc

V této nelehké době je možná čas začít bilancovat. Jak vidí současnou situaci a také situaci u družstva mužů nám sdělil trenér Zbyněk Kročil

1) Trenére, jak vidíte současnou situaci s přerušením tréninků, zápasů a jak vidíte vůbec možnost dokončení rozehrané sezóny?

Hned na začátku bych chtěl pozdravit všechny fanoušky a příznivce HBC Olomouc a házené. Přerušení tréninků a přerušení rozehrané sezóny je samozřejmě stav, který si nikdo nepřál a nepřeje. Všichni děláme házenou, protože ji milujeme a nemůžeme bez ní být. V současné situaci jsou ale všechna přijatá opatření více než logická a jasná a myslím, že je všichni rozumní lidé určitě chápou. S hráči A mužstva jsem v kontaktu přes sociální sítě, všichni jsou zatím naštěstí v pořádku. Každý týden dostávají rozepsaný individuální tréninkový plán, který sestává hlavně posilovacích cviků s vlastní váhou plus běhání. Je na každém hráči, jak poctivě k tomu přistoupí. Bohužel jsme byli zrovna ve fázi sezóny, kdy je potřeba věnovat se spíše rozvoji herních činností než fyzické přípravě. Můj názor ohledně dokončení rozehrané sezóny je ten, že se to bohužel asi nestihne. Mužstva v naší soutěži nemohou hrát systémem středa – víkend, který by pomohl dohrát sezónu ve zrychleném módu.

Je to škoda, protože jsme měli v plánu vylepšit současné nelichotivé postavení v tabulce.

2) Jak hodnotíte probíhající sezónu, kde hledáte negativa a kde pozitiva u svého týmu?

Výkony mužstva nebyly tak špatné, jak by se mohlo podle tabulky zdát. Se všemi soupeři jsme byli schopni hrát vyrovnané zápasy, bohužel se nám nevydařily koncovky některých zápasů (3x porážka o gól) a to nás stálo cenné body. Trochu se potýkáme s vyrovnaností výkonů hráčů během více zápasů po sobě. Také nám na podzim chybělo více hráčů na pozici spojky, kde pak chyběla možnost větší variability. Na podzim také nebyla úplně ideální tréninková docházka, to se nám na jaře změnilo radikálně k lepšímu. I z tohoto hlediska je velká škoda vynucené přestávky. Z mančaftu bylo cítit, že chce vylepšit postavení v tabulce. Přišli někteří noví hráči, kteří zvedli kvalitu hry i tréninkového procesu svým příkladem (př. Tomáš Prošvic). Snad se nám podaří v tomto trendu pokračovat, ať už při dohrání současné sezóny nebo v té příští.

3) A co dál, soutěže se určitě jednou rozběhnou a bude se pokračovat. Jak vidíte budoucnost tohoto týmu.

Něco jsem už naznačil v předcházející odpovědi. Je potěšující, že se scházíme na trénincích v mnohém vyšších počtech. Trénink je pak kvalitnější a hráči mají možnost se zlepšovat. Jádro týmu by měli zůstat i nadále. Důležité bude doplnění o vlastní odchovance z řad dorostenců. Někteří už za A mužstvo nastupují ( Kašpar, Spěšný, Vařeka, Knebl), sbírají cenné zkušenosti, které doufám využijí i v příštích sezónách. Pokud se doplnění o mladé hráče plus stabilizace kádru podaří je předpoklad hrát o nejvyšší příčky v naší soutěži.

4) Co byste vzkázal všem hráčům a hráčkám, které tato nepříjemná situace brzdí v jejich rozvoji?

Asi takové to sice provařené, ale opravdu platící “ co tě nezabije, to tě posílí“. Prostě, až se to přežene, tak si vyhrneme rukávy a vrhneme se na to. Výpadek v tréninkovém procesu se dožene, stačí chtít. Momentálně trénovat jak se dá a dávat na sebe pozor.

Děkuji za rozhovor.