Soustředění + přípravný turnaj staršího dorostu

Starší dorost HBC Olomouc absolvoval fyzické soustředění v domácích podmínkách. Trenéři s touto přípravou byli spokojeni, tedy s nasazením hráčů, kteří se přípravy zúčastnili.  Byly provedeny tréninkové jednotky dle tréninkového plánu. Jedinou kaňkou celého soustředění je účast hráčů, kdy i po tolika letech si nejen hráči ale i jejich rodiče stále neuvědomují, že v srpnu již začíná příprava a nelze jezdit na dovolené a dále chodit pracovat na brigády. Dne 24.8.2019 byli naši starší dorostenci přihlášení na turnaj mužů, který se uskutečnil v Horce nad Moravou. Naši dorostenci byli na turnaj přihlášení pro zpestření fyzické přípravy, kdy je nutné dodat, že až do samotného turnaje se tréninkové jednotky týkaly především fyzické kondice.Naši kluci na turnaji hráli:
HBC Olomouc : Žeravice 11:14 (7:7)
HBC Olomouc : Měnín 21:18 (11:10)
HBC Olomouc : Újezd u Brna 13:22 (6:10)
HBC Olomouc : Hlučín 10:20 (2:10)

góly za HBC Olomouc: Němec 16, Knebl 10, Kubeček 8, Solařík 8, Schaffner 7, Procházka 4, Holý 1, Galus 1 ,Spěšný – brankář

Konečné pořadí turnaje:
1. Žeravice
2. Újezd u Brna
3. Hlučín
4. HBC Olomouc
5. Horka nad Moravou
6. Měnín

 Přestože kluci věděli již od 9. 8. 2019, že jsou přihlášení na turnaj, který je brán jako zpestření fyzické přípravy, tak se hráči postupně omlouvali, že se turnaje nemohou zúčastnit.  Situace vyvrcholila tak, že na turnaj dorazilo celkově 8 dorostenců doplněných jedním mužem – Kubeček. Ti hráči, kteří se turnaje zúčastnili v prvních dvou zápasech, a to se Žeravicemi a následně Měnínem byli mužské kategorii zcela vyrovnaným soupeřem, v případě Měnína naši hráči soupeře dokonce předčili. Od třetího západu se ještě ke všemu v horkém počasí začala na našich klucích projevovat únava a když na poslední zápas proti Hlučínu nastoupili pouze s jedním hráčem na střídání, tak se únava projevila v plné síle a soupeři nás přehráli. Dále je nutné uvést, že turnaje se zúčastnila pouze jedna spojka, a to Knebl. Zbytek spojek byl obsazován hráči z jiných postů. Závěrem tak, jak bylo již řečeno klukům v šatně po turnaji, základem všeho je snaha a bojovnost, kdy tohoto hesla se náš tým na turnaji v Horce držel.