st. dorostenci HBC Olomouc : Tatran Bohunice 35:34 (17:15

Ve druhém domácím utkání jsme přivítali hráče Tatranu Bohunice. Naši kluci, jakoby se nechali uspat výsledky minulých kol a tím, že do utkání nastupovali jako jednoznační favorité. Dle toho bohužel vstup do utkání vypadal. Žádné nasazení, žádná bojovnost. Naši kluci během prvního poločasu neustále dotahovali jedno až dvoubrankový náskok soupeře.

Obrana nebyla žádná a v postupném útoku, i když se naši kluci prosazovali, stříleli do tyčí nebo neproměňovali vyložené střelecké příležitosti. Hráčům Bohunic jakoby narostla křídla. Tito měli větší hlad po vítězství. Ve 23. minutě naši kluci prohrávali 11:13 a v 25. minutě 13:14. Posledních 5 minut kluci zahráli to, co se od nich chtělo od úvodních minut, do kabin jsme šli s výsledkem 17:15. V poločase bylo důrazně našim hráčům řečeno, že nic není zadarmo, dále jim bylo zopakováno, že základem všeho je snaha a bojovnost. Bohužel celý druhý poločas probíhal ve stejném duchu jako poločas první. Obrana z naší strany nebyla žádná, o to těžší to bylo pro oba naše brankáře, kteří i přes to svůj tým podrželi. V 55. minutě šli hráči Bohunic do vedení 31:32. Naštěstí naši kluci opět stejně jako v prvním poločase zlepšili svůj výkon, poslední 4 minuty hry dali 4 góly a hráči Bohunic pouze dva a tedy jsme zvítězili tím nejtěsnějším rozdílem tedy o jeden gól.

Je nutné na rovinu přiznat, že hráči Bohunic naše kluky dosti potrápili a vzhledem k jejich nasazení a bojovnosti se není co divit, že byli po zápase smutní. Snad si naši kluci z tohoto vezmou ponaučení a další utkání již odehrají s větším elánem, bojovností a především menším počtem technických chyb než s Bohunicemi.

Sestava a branky zde