Starší žáci A – 4.kolo soutěže MSK-OLK – 20.10.2019 v Kostelci na Hané

HBC Olomouc „A“- SKH Polanka n.O. 27 : 19 (14:12)
Před tímto utkání jsme měli obavy, jak ho zvládneme po fyzické stránce, kdy část základní šestice pomáhala v prvním úspěšném odpoledním klání našim mladším dorostencům.

Kluci ale nastoupili odhodlaně a s nadšením. Předváděli týmový výkon, jak v útoku, tak na obraně. A když už na obraně docházely síly, začal čarovat v brance Tonda. Přiváděl soupeřovy střelce do značných rozpaků, úspěšnost jeho zákroků za celé utkání byla 52%. A že se opravdu rozchytal – o tom nejlépe svědčí statistika 2. poločasu – 10 úspěšných zákroků za 14 střel znamená úspešnost 71% !!!

HBC Olomouc „A“ – Sokol Centrum Haná „A“ 20:19 (10:8)
Co nás zdobilo v úvodním utkání, ve druhém zcela chybělo. Snad pod dojmem, jak soupeře zdolala Polanka, jsme mysleli, že se odpočatý soupeř porazí sám. Kupili jsme zbytečné chyby, stříleli z nepřipravených pozic, někteří propadali na obraně, byla vidět i přibývající únava. Utkání vypadalo často jako souboj Centra Haná s Davidem a Tondou. Tonda opět čaroval, zneškodněný trhák i sedmimetrový hod v první půli znamenaly úspěšnost zákroků opět na vysoké úrovni, 46 %.
Po přestávce nám stále více ubývalo sil, a rozhodující začala být vůle. Realizační tým burcoval hráče při každé příležitosti. V infarktovém závěru Tonda vytasil nádherný zákrok, aby v následném protiútoku zakřičel ještě stále zraněný Marek z tribuny na Davida signál, kluci ho zahráli a vyšlo to. Díky závěrečné osobní obraně jsme již soupeře k zakončení nepustili a zaslouženě jsme v Kostelci pobrali kýžené 4 body do tabulky.

V šatně všichni členové týmu pochválili Tondu – jeho brankářské výkony se díky speciálnímu tréninku posouvají nahoru. Předvedený výkon je motivací pro další tréninkovou píli vzhledem k blížící se Žákovské lize. S takto odvedenou prací v brance jsme velmi kvalitní tým.
Jsme jeden tým, JSME HBC OLOMOUC !!!!

Zápis Polanka

Zápis Centrum Haná