Starší žáci B – TJ Sokol Horka nad Moravou – HBC Olomouc 1966 B – 21:42 (8:23)

Béčko starších žáků je ve své krajské soutěži stále 100%. Po týdnu jsme nastoupili proti stejnému soupeři, tentokráte na jeho hřišti.

Za slunečného počasí v mírném větru jsme dorazili do Horky. I přes slunečný den připomínala větší část hřiště kluziště, ale pořádající tým se snažil o co nejlepší podmínky.  Na předzápasové poradě jsme si vysvětlili, jakým způsobem se budeme pohybovat pro maximální prevenci zranění. Bylo dohodnuto, že ti nejméně zkušení nastoupí až v druhém poločase –  jednak bude hřiště o půl hodiny sušší, a jednak budou dobíhat na suchou stranu hřiště. A tento plán  jsme bezezbytku naplnili.

V prvních minutách úvodního poločasu jsme předváděli v základní sestavě pěknou házenou a dobrou obranu, a s chutí si zastříleli. K vidění byly hezké akce, kluci měli v sobě jiskru, hecovali se, měli radost ze hry.  Po polovině poločasu jsme pomalu začali složením na hřišti míchat.

Ve druhém poločase nastoupil celý zbytek lavičky. Kluci se nedali zahanbit, a i přes vlastní chybičky skóre dál narůstalo v náš prospěch. Trochu se nám zhoršila obrana, ale často to bylo pochopitelné, když snaha zastavit pohyb pokračovala v lepším případě klouzáním po obou nohou, v horším případě po vlastním zadku 🙂
Ke konci  utkání se už opět postupně zapojovala základní šestka. Ještě cennější než výsledek byla pro nás skutečnost, že se celé utkání obešlo bez zranění kteréhokoliv hráče.

Jen tak dále 🙂  Jsme jeden tým, jsme HBC Olomouc.

Fotogalerii ze zápasu najdete tradičně na klubovém FB profilu zde

Sestava a branky zde