Starší žáci – Dobiáš Cup 2017

V prvním prosincovém víkendu odjeli starší žáci HBC Olomouc 1966 do Rožnova na klasický mezinárodní turnaj Dobiáš Cup. Vzhledem k načasování, že nám turnaj spadl mezi dva důležité turnaje žákovské ligy, chtěli jsme co nejvíce turnaj užít, opět stmelit kolektiv a poznat zase jiné soupeře. Již v prvním pátečním zápase jsme ovšem poznali, že jsme přijeli s výbornou formou, zápas proti ŠKP Bratislava nám sedl, dá se říci, že jsme soupeře nenechali nadechnout a stále jsme byli aktivní jak v obraně, tak v útoku.

Tento zápas patřil mezi nejzdařilejší podzimní zápasy a výsledek 21:8 hovoří za vše. V druhém hracím dni jsme potkali soupeře z Loun. To už nebylo tak vydařené, začali jsme kupit chyby, soupeř ovšem ne vše dokázal potrestat, tak jsme byli stále ve vedení. Velmi upracované, ale zasloužené vítězství 13:10. Tímto vítězstvím jsme postoupili z prvního místa ze skupiny A do finálových bojů. V druhém sobotním utkání a prvním utkání finálové skupiny jsme narazili na pozdějšího vítěze a to výběr RHC Zubří. Na tento zápas jsme potřebovali hned zapomenout, v 5.minutě se nám zranil Dan Sova a bylo po zápase. Tato situace nás zasáhla tak výrazně, že jsme odpočátku nestíhali, stále se dívali kolem sebe a nebyli schopni na nic reagovat, samozřejmě na jakýkoliv výběr kteréhokoliv kraje nemáme a neměl nikdo, takže prohra 12:21 zasloužená, ale zápas nám víc vzal, než dal 🙁 Po tomto zápase bylo jasné, že v posledním utkání nesmíme prohrát o více než 7 branek (do finálové skupiny jsme si vzali s sebou vítězství 21:8 s Bratislavou). Ovšem Liberec jsme chtěli porazit a jít do zaslouženého boje o 3 místo. Zápas s Libercem byl dlouho vyrovnaný, obrany byly lepší útoku, ale stále jsme tahali za kratší konec, pořád jsme dotahovali a nakonec zaslouženě prohráli 11:13, což nám ovšem do zápasu o třetí místo stačilo.
V neděli nás čekal poslední zápas a to o třetí místo s DHK Polanka nad Odrou. A byl to zápas, který jsme měli ve své režii, svojí pílí, bojovností a místy i sebeobětování jsme v zápase stále vedli, tlačili se za výhrou, podržel nás brankář a nakonec se radovali z výhry 13:9. Opět po roce, tentokráte jako starší žáci jsem skončili třetí. Na výborném úspěchu olomoucké házené se podíleli brankáři Matyas Fegyveres, Šimon Horenský a hráči do pole Michal Janota, Adam Přerovský, Dan Sova, Adam Vladař, Vít Hájek, Daniel Szampan, Jiří Kožďál, Pavel Ogoun, Matěj Kozmík, Josef Palička a Tomáš Ulrich.