TJ Rožnov pod Radhoštěm – HBC Olomouc 1966 33:30 (16:15)

V posledním utkání letošní II. ligy mladších dorostenců jsme zavítali do Rožnova za 2. týmem naší soutěže. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, až do 27 minuty 1. poločasu jsme vedli. V závěru strhl na svou stranu vedení soupeř, kdy tato část hry skončila výsledkem 16:15. Do druhého poločasu jsme opět nastoupili velmi dobře, v 54. minutě byl stav 28:28 a kluci šli 2 na 1 do rychlého útoku.

Ten jsme nepochopitelnou technickou chybou proměnili  místo gólu v kroky, soupeř nám dal z protiútoku branku, po ní ještě jednu a bylo po utkání.  Škoda. O to víc mrzí, že je to již v tomto ročníku poněkolikáté, kdy kluci v důležité chvíli a situaci buď  netrefí branku při náskoku že šestky, udělají v rychlém útoku kroky nebo jinak nevyužijí vyloženou šanci a místo toho, aby se proměněním takové šance zvedli, tak je naopak  taková neproměněná šance položí.  V tomto utkání kluci oproti tomu minulému více roztáhli hru a zlepšili spolupráci s křídly, mimo Dana byla však střelba spojek více méně sporadická a v mnoha případech propagační, když Erik vstřelil za celé utkání ze spojky 4, David 2 a Matyáš  1 branku. A to je ve vztahu k času, který strávili na hřišti na těchto postech málo.  I přesto všechno kluci sehráli s družstvem Rožnova vyrovnané utkání a prohráli jej až v samotném závěru. Nikdo z kluků nic nevypustil, jen by zejména neproduktivní spojky měly hrát s větším a hlavně efektivním tahem na bránu, který by poté přinesl buď více branek, nebo vytvoření šance po přečíslení pro svého spoluhráče, a to nám  nejen v tomto utkání chybělo.   Brankově se kluci prosadili takto: Dan Sova 13, Erik Kašpar 5, Filip Havlík a Viktor Vařeka 3, David Ditmar  a Michal Solařík 2, Marek Procházka a Matyáš Rozbořil po jedné brance. Brankově se v tomto utkání neprosadil Patrik Galus a Roman Filipec. V brance chytali Patrik Lamplota a Tadeáš Spěšný, oba velmi dobře.

 A co důležitého nám letošní ročník přinesl? Kluci zjistili, že mohou hrát prakticky s každým, kdy jen hráči z Velké Bystřice, pokud přijeli v plné sestavě, tak hráli minimálně o level výše, s ostatními družstvy umístěnými nad nimi v tabulce hráli vyrovnané partie, jen bylo třeba více proměňovat své šance, protože až příliš mnoho utkání v této soutěži jsme dohrávali díky naši slabé produktivitě i efektivitě jako vyrovnané a zbytečně nechávali o osudu utkání rozhodovat rozhodčí, což by mělo být pro kluky motivací a ponaučením pro budoucno. Pokud budou v utkání  jasně vyhrávat, nemusí potom řešit ten či onen sporný výrok mužů v černém v samotných závěrech utkání, a že jich v náš prospěch letos moc nebylo??