Úspěšný zájezd do Lovosic

Hned první víkend nového školního roku zakončovali mladší žáci „A“ své srpnové soustředění zájezdem na Házenkářský festival v Lovosicích, pořádaný místními „Lovci“ k 60. výročí vzniku klubu. Při této příležitosti se na turnaji sešla všechna nejlepší Ćech v naší věkové kategorie. Kromě domácího družstva Lovců to byla družstva Dukly Praha 6 i Dukly Praha 4, Talentu Plzeň, HBC Jičín, Loko Louny; z moravských družstev jsme však byli jediní. A rozhodně jsme se mezi českou elitou neztratili.

V naší skupině „D“ jsme nejprve porazili Liberec 13 : 3, potom po krásné hře a tuhém boji i HBC Jičín 13 : 11 . Druhý den jsme se rozehřáli na nejslabším družstvu Kolínu 22 : 4 a po vítězství s Duklou Praha 4 14 : 4 jsme jako vítězové skupiny s 8 body a skóre 62 : 22 postoupili do čtvrtfinále turnaje. V něm jsme porazili velmi rychlé a dobré Loko Louny 13 : 8 v semifinále narazili na pozdější vítěze celého turnaje – domácí Lovce Lovosice. V zápase jsme nedokázali udržet agresivní styl obrany a především v druhé polovině utkání jsme výrazně polevili v tlaku na obranu soupeře každým hráčem, přidali k tomu opět festival neproměněných šancí a soupeři jsme podlehli 6 : 13 (5 : 6) .
V boji o 3. místo jsme nastoupili proti Talentu Plzeň, opět se vrátili k naší hře a v utkání jsme zvítězili 16 : 10 (9 : 8) a po finálovém vítězství Lovců Lovosice nad Duklou Praha 6 18 : 12 jsme si šli pro pohár za bronzovou příčku.
Naše hra se opírala o spolehlivý výkon obou brankařů – Marka Č. a Adama, i když více příležitostí v zápasech dostal Marek. Hra v poli stála především na Davidovi, Markovi L., Tomáších V. a M., Danovi a Filipovi. Ale ani střídající hráči Vilém a Tomáš P. se neztratili a především v zápasech se slabšími soupeři dostávali prostor i Tomáš L., Ondra a Tomáš D. Ti však výkonnostně na ta nejlepší družstva ještě nemají a bude potřeba, aby se především pílí v tréninku zdokonalili tak, aby byli ostatním zcela rovnocenní. Je to opravdu jen na nich.
Součástí celého zájezdu byla i účast na oslavách výročí pořádajícího klubu; kluci se byli podívat na slavnostní ceremoniál přijímání do lovosické Síně slávy a zhlédli extraligové utkání Lovosice – Hranice.
Za podařený zájezd děkujeme rodičům našeho FAN klubu, kteří kromě vytvoření téměř domácího prostředí při našich utkáních pro nás zorganizovali i kulturní odpoledne – návštěvu Malé pevnosti v Terezíně a je jen dobře, že i kluci si měli možnost uvědomit, že prostředí, ve kterém žijí nevzniklo samo od sebe a že i za ně je třeba bojovat.
V neposlední řadě patří dík i našemu řídícímu svazu – OLKSH, že nám přeložením utkání 1 kola mistrovské soutěže umožnil účast na této akci a kluci se mu zato odvděčili výkonem, který ocenili i naši soupeři a byli dobrými reprezentanty olomoucké házené.