Veleúspěšný EMINENT Handball Cup 2018

O víkendu 20.-21. ledna 2018 uspořádal Handball club Olomouc 1966 pod patronací Statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje již 3. ročník turnaje pro mladší žáky EMINENT Handball Cup 2018. Tentokrát se turnaj uskutečnil i se zahraniční účastí – přijelo jedno z nejlepších slovenských družstev – Tatran Prešov. Na hale DHK Zory Olomouc mu dělala společnost nejlepší družstva celé České republiky: HK FCC Lovosice, Dukla Praha, Continental Jičín, Handball Club Zlín, SKKP Brno, Talent Plzeň a domácí HBC Olomouc.

Tato sestava družstev předurčila i herní kvalitu celého turnaje; viděli jsme na tuto věkovou kategorii vysoce kvalitní házenou, kde byla každá slabší chvilka kteréhokoliv družstva soupeřem ihned potrestána.

Podrobnější informace včetně výsledkového servisu všech družstev jsou pro zájemce k nahlédnutí na webu HBC Olomouc.

Nejvyrovnanější výkony v celém turnaji a pohár a zlaté medaile za vítězství si nakonec z Olomouce odvezlo vítězné družstvo HK FCC Lovosice. Na 2. a 3. místě se umístil Tatran Prešov a Dukla Praha

Neztratilo se ani domácí družstvo HBC Olomouc, které za 3 vítězství a 4 porážky získalo 6 bodů a umístilo se na čestném 5. místě.

Veliké poděkování patří především rodičům kluků domácího družstva, kteří perfektně zajistili samotný průběh turnaje a hlavnímu sponzorovi turnaje – společnosti Tekro Praha -, který turnaj podpořil originálním grafickým zpracováním diplomů družstvům i nejlepším jednotlivcům a odměnami a cenami pro všechna zúčastněná družstva i pro jednotlivce.

Objemná fotografická dokumentace urputných bojů a dalšího dění na turnaji je pro zájemce k dispozici zde.

Jiří Šimek, za pořadatele turnaje