Mini starší A – ZORNO CUP

Dne 1.-3. 2.2019 jsme se poprvé zúčastnili s družstvem mini starších A turnaje ZORNO CUP na Slovensku, pořádaný týmem HC Tatran Stupava. Na velmi kvalitně obsazeném turnaji nás vylosovali do skupiny B s týmy HC Dukla Praha B (CZ), HC Tatran Stupava A a C (SK),HKM Šala A (SK), HK Ivančice (CZ). Ve skupině A hrály celky HC Dukla Praha A (CZ), Strojár Malacky (SK), HC Tatran Stupava B (SK), HKM Šala B (SK), TJ Holešov (CZ), HBC Jičín (CZ). Tato kategorie se odehrála na ZŠ Šturová v Malackách.

Naši kluci nastoupili hned v prvním utkání proti favorizované Dukle Praha a po bojovném utkání jí nakonec podlehli o 5 branek. S následnými soupeři již neztratili body a ze skupiny postoupili ze třetího místa. Ve čtvrtfinále nás čekal kvalitní tým HBC Jičín. Kluci po dobré fyzické i psychické přípravě tento tým porazili a nečekaně, ale zaslouženě, postoupili do bojů o medaile. V semifinále nás čekal výborný tým slovenské ligy HKM Šala A. V nádherné, ale i vyhrocené atmosféře jsme nakonec vyhráli o jediný gól a s neuvěřitelnou eufórií postoupili do finále. V tom jsme už bohužel nestačili opět na tým Dukly Praha B. Kluci překvapili nejen samy sebe a nás trenéry, ale určitě i všechny zainteresované a hlavně rodiče, kteří s takovým umístěním, jako je stříbrná medaile a pohár za druhé místo na tak kvalitním turnaji, vůbec nepočítali.

Naše sestava : v bráně Matěj Filouš a Honza Zbožínek, v poli Honza Kelar, Lukáš Vaculík, Radim Sedlák, Lukáš Zámec, Tadeáš Sova, Albert Maier, Jáchym Navrátil, Honza Kurtiš a Matyáš Hejda.

Co se týče turnaje samotného byl po organizační stránce velmi kvalitní. Ubytování bylo na ZŠ ve Stupavě, kde ve zdejší jidelně zajišťovali organizátoři stravování pro všechny týmy ze všech věkových kategorií.

Všem se nám tento turnaj moc líbil, kluci si našli nové kamarády, i ze zahraničí, a v příštím roce, pokud budeme pozváni, bychom se rádi tohoto turnaje opět zúčastnili. Letos jsme jeli jako nováčci a příště už se s námi musí počítat.