Mladší žáci I – HBC Olomouc 1966 „A“ – DHK Zora Olomouc „A“ 19 : 23 (15 : 10; 11 : 5)

Hodně nepovedené utkání s první porážku v naší mistrovské soutěži jsme odehráli v sobotní poledne.
Do zápasu jsme vstoupili zcela pohodově, první část s osobní obranou proběhla pod naší taktovkou a vyhráli jsme ji o šest branek. První varování přišlo již v druhé části prvního poločasu, ve které děvčata ze Zory umazaly první branku ze šestibrankového manka.

Co se dělo ve druhém poločase, je pro mne nepochopitelné; přes důrazné varování klukům, že děvčata chodí stále jen jedinou kličkou na šestku, že musí být včas přistoupení a důrazně atakovat a za nimi musí být zajištění, si kluci nedali říct, začali velmi vlažně jak na obraně tak i na útoku a hráli s vědomím „nám se nemůže nic stát, půjde to samo“. A stačily dvě chyby Tomáše P. na obraně, na útoku neproměněné 100% šance Tomáši M. a V., Danem a Markem L., a náš náskok se rozplynul.
A pak již nastala křeč; konečně kluci chtěli, ale soupeř se chytl, hrál nadšeně, brankářka jim vychytala i nemožné a naše hra se rozbila na individuální zkratové akce.
Výsledek byl potom logickým vyústěním a nutno konstatovat, že holky Zory byly lepším týmem.
Doufejme, že si kluci uvědomí, že zatím toho neumějí tolik, aby si mohli hrát na mistry, místo řádného tréninku dělat jen binec, který vede ke konfliktům s pronajímatelem prostor a pokud trénují, tak na půl plynu. Zápas byl vyústěním klesajícího výkonu, který byl dobrý v Lovosicích a od této doby u výkonnost družstva klesá. Záleží jen a jen na nich samotných jak k další činnosti přistoupí.
Statistika zápasu:
Adam (br): 7/30, 23,3% úspěšnost, Toník 0/1
Tomáš M. 0/0, Marek 5/0, Filip 2/0, Tomáš V. 10/0, Dan 2/0, Tomáš P. 0/0, Tomáš L. 0/0,, Vilém 0/0, Ondra 0/0 a Marek Č. 0/0.