Mladší žáci I – HBC Olomouc 1966 „A“ – Sokol Centrum Haná „A“ 19 : 9 (10 : 2; 6 : 2)

Do druhého kola jsme v sobotu 23. 9. nastoupili opět v neúplné sestavě; z nemocných se vrátil do sestavy Filip, a bylo to na hře znát, chybějící spojky Davida s Markem L. důstojně nahradili Marek Č., Tomáš P. a Vilém. Soupeř – Centrum Haná „A“ – pro nás byl letos neznámý, zatím jsme jeho letošní sestavu nikde hrát neviděli.

Do zápasu jsme nastoupili nekoncentrovaně a po zbytečných nezaviněných ztrátách míče při útoku a hrubých obraných chybách Marka Č. spolu s Danem a Tomáše V. jsme po dvou minutách prohrávali 0:2
Potom jsme se přece jen uklidnili a začali soupeře přehrávat a do konce části osobní obrany jsme utkání otočili na 6:2 a ani ve standardní hře druhé poloviny první půle jsme si nenechali dát branku a my naopak dosáhli čtyř dalších.
Na počátku druhé půle začal soupeř po střídání „zlobit“, snížil i díky zbytečným vyloučením stav utkání na 11 : 6, ale závěr utkání, obzvlášť po přímé diskvalifikaci nejnebezpečnějšího hráče soupeře, již byl i s celou lavičkou na hřišti v naši režii.
Opět velmi spolehlivě odchytal celé utkání Adam a ukázal, že když se soustředí, je na něj spolehnutí a klukům v brance pomohl.
I přes výrazné vítězství nemohu být s výkonem zcela spokojený; ve velké většině utkání jsme předváděli výbornou obranu se včasným těsným přistupováním, se kterou si soupeř jen málokdy poradil. Pevná byla obrana především na středu (Filip, Tomáš P., Marek Č., Vilém i Tom M., ale účelné obranné zákroky tentokrát předvedli i Tomáš V. a Ondra. Rovněž rychlý útok byl po většinu akcí v pořádku a účelný, horší to bylo v postupném útoku. V utkání jsme vyprodukovali tentokrát 17 nevynucených ztrát míče. Přesto jsme se zlepšili ve střelbě ze střední vzdálenosti, některé akce, které jsme předváděli, byly velmi pohledné, ale přišly i chvíle, kdy se nám spolupráce evidentně nedařila. A naštěstí v těchto případech jsme měli dost hráče s odvahou vzít to na sebe individuálně a prosadit se (viz např. Dan – 12. a 13. naše branka v zápase).
Kluci podali dobrý výkon a na hřišti se vystřídali všichni.
Statistika zápasu:
Adam (br): 55% úspěšnost, 16,0 bodu, Tomáš M. 2/0 (42,5 b.), Tomáš D. 0/0 (0 b.), Filip 4/1 (27,5 b.), Tomáš V. 4/0 (36,0 b.), Dan 4/0 (35,5 b.), Tomáš P. 1/0, (10,5 b.), Vilém 2/0 (26,0 b.), Ondra 1/0 (15,0 b.) a Marek Č. 1/0 (54,5 b.).