Mladší žáci – Vítězný květnový „trojzápas“

V závěru května jsme měli před cestou na finálový turnaj MČR v házenkářském desetiboji velmi náročný program. Během jednoho týdne (st-so-ne) jsme odehráli 3 zápasy a každý byl úplně jiný.

Ve středu 22. 5. jsme pro nepřízeň počasí zajížděli do Senice na Hané, kde jsme dohrávali nedělní odložené utkaní s Horkou nad Moravou. Kdo toto utkání neviděl, jen těžko uvěří – ze zápasu, který jsme jednoznačně od prvního hvizdu rozhodčích převzali pod svou taktovku (osobka 8:1, poločas 15:6) se pomalu ke konci stávalo drama. Kdyby se hrálo ještě cca 7 minut, asi bychom se nestačili divit. Hodnotit jednotlivé chyby a nedůslednost, alibismus a jiné asi nemá smysl. Zřejmě jsme si vybrali slabou chvilku a díky za to, že to bylo právě v tomto zápase, který jsme nakonec jen se zapřením všech sil dovedli do vítězného konce 22:19. V šatně jsme si stanovili jasné cíle a domluvili se, že na toto utkání rychle zapomeneme a začneme se koncentrovat na víkendový dvojzápas.

V sobotu 25. 5. dopoledne jsme sehráli klíčové utkání proti vedoucímu celku tabulky – Centru Haná. Kluci předvedli skvělý výkon. Od začátku šlapali na 100%. Osobku zvládli na jedničku, bylo je všude vidět, dobře si nabíhali pro nahrávku a dařilo se nám i v zakončení a zároveň skvěle pokrývali soupeře, při jeho snaze založit protiútok. Úvodní desetiminutovku jsme vyhráli 11:10 a do poločasu jsem náskok ještě zvýšili na 15:13 a to hlavně při velmi dobré obraně, kterou neuvěřitelnými výkony v brance zavíral Filip B. Soupeř se ještě na začátku druhé půle snažil otočit vývoj zápasu, ale s naším vzrůstajícím gólovým náskokem se jeho snaha pomalu začala zmenšovat. Na konci zápasu se skóre zastavilo na hodnotě 27:20. Kluci zaslouží pochvalu za všechny herní činnosti, hlavně ale za obranu, která byla v tomto duelu našim hlavním pilířem (z čeho máme opravdu radost, protože se výkony našich borců v obranné činnosti byť malými krůčky, ale stále zlepšují).

Unaveni, ale odhodláni se do poslední vteřiny poprat a zabojovat o možnost získat prvenství v tabulce, jsme se následující den, tj. v neděli odpoledne utkali na domácí palubovce s Litovlí, která proti nám nastoupila již v kompletní sestavě. Zápas byl pro diváky asi tím nejlepším, co bylo v jarní části soutěže možno vidět v podání našich svěřenců a byl napínavý od první až do poslední vteřiny. Emoce v průběhu zápasu byly veliké, někdy jen těžko udržitelné, vidina možného neúspěchu někdy měla za následek, že v koncovce chyběla klidná hlava a rozvaha, ale nutno zdůraznit, že brankář soupeře byl opravdu výborný. Nakonec tento zápas vyhrála neskutečná bojovnost, fyzická zdatnost a v neposlední řadě velká touha po vítězství a to napříč tomu, že soupeř byl velice dobře připravený a silný, a kdy pomalu každá jeho rána byla mistrně umístěná. Výsledek utkání 30:29 v náš prospěch.

Klukům děkujeme za předvedené výkony a rodičům za jejich podporu.

Odkaz na tabulku soutěže (+ sestavy a branky) zde