Pořádali jsme dva domácí turnaje starších mini

Družstvo HBC Olomouc 1966  „A“ se od 9.00 hodin utkalo s týmy TJ Kostelec na Hané „A“, TJ Tatran Litovel „A“ a SK Žeravice. Před zahájením  jsme si všichni upřesnili pravidla. Při samotné hře již naši kluci předvedli zlepšený výkon v útoku, v obraně i v brance. Zatím je stále třeba chlapcům připomínat, že se utkání  hraje na 2 x 10 minut a jakékoliv vypnutí koncentrace soupeř okamžitě potrestá.
Zápasy se odehrály bez vážnějších zranění. Naše družstvo nastoupilo v kompletní sestavě :  brankář Matěj Filouš, v poli Jan Kelar, Lukáš Vaculík, Radim Sedlák, Lukáš Zámec, Tadeáš Sova, Albert Maier, Jáchym Navrátil, Jan Kurtiš a Matyáš Hejda. Na závěr všechny týmy dostaly sladkou odměnu.
 
V následném turnaji změřily síly týmy HBC Olomouc „B“, DHK Zora Olomouc „A“, DHK Zora Olomouc „B“ a Sokol II Prostějov. Taktéž v těchto zápasech se kluci snažili a bylo vidět, že v určitých situacích jim poctivá práce na trénincích přináší výsledek. Samozřejmě je pořád na čem pracovat, nicméně sami zjistili, že hrát se dá i s kvalitnějšími celky. Sestava našeho týmu : brankář Jan Zbožínek, v poli Daniel Drhlík, Jan Jakubec, Štěpán Blažek, Kryštov Jančík, Filip Gerlich, Marek Bartoň, Richard Polák doplněná o 3 hráče z A týmu Matyáš Hejda, Jan Kurtiš a Albert Maier, jelikož naše marodka u B týmu byla početnější. I tento turnaj se obešel bez vážnějšího zranění. Závěrem obdržely týmy také sladkou odměnu a s pokřikem, “ házené 3x zdar „, jsme toto nedělní klání ukončili.
 
Všech 12 utkání se odehrálo fair play. Velké poděkování oběma rozhodčím, hráčům starších žáků HBC Olomouc 1966, kteří oba dva turnaje zvládli velmi dobře. Také bych rád poděkoval rodičům, kteří pomohli nachystat hřiště a poté nás povzbuzovali.