Tatran Bohunice – HBC Olomouc 38:38 (17:20)

Prý dvakrát nevstoupíš do stejné řeky, či chybami se člověk učí. To však neplatí pro naše dorostence, utkání bylo stejné jako přes kopírák s podzimním utkáním v Újezdě u Brna.  Borci si dokáží vytvořit slušný náskok, a pak si začnou myslet že se soupeř porazí sám.  Bohužel, fatální chyby opět předvedou v závěru ti nejzkušenější.
Nepomohl ani Time-out 85 vteřin před koncem, kdy vedeme ještě o dvě branky. Hráči dostali jediný jasný pokyn, hrajeme v útoku až do pasivity.  To co však následovalo….    

  Neproměněný sedmimetrový hod zkušeným hráčem, snížení z protiútoku, ztráta míče nejzkušenějším hráčem při zbytečném driblinku.  Následuje zběsilá přihrávka soupeře, která však míří k zadní brankové čáře.  Vracející se spojka se na 9 metrech sráží s útočícím hráčem, který by stejně přihrávku nestihnul zpracovat.  Následuje logické vyústění – červená karta, sedmička, a vyrovnání soupeře.   A my ztrácíme zbytečně další bod do pořadí v mistrovské nadstavbě naší soutěže. 

A pohledem diváka – zaslouží si družstvo, které promarní za druhý poločas 6 útočných akci tváří v tvář gólmanovi, a zahodí 3 sedmimetrové hody vůbec vyhrát?  Věříme, že si z  toho vezmou kluci ponaučení.
Do třetice už takovou situaci   zvládneme!!  Jsme HBC Olomouc!!

 

Zápis utkání